Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia :)
Blog drugoklasistów "Małej Szkoły" Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koninie Żagańskim
czwartek, 26 maja 2016
poniedziałek, 16 maja 2016
Trójwymiarowe obrazki
Ostatnio znaleźliśmy aplikację, która ożywiła nasze kolorowanki. Niestety tylko dwa obrazki są darmowe tak więc aplikacja nie zagości u nas na dłużej.
Aplikacja nazywa się Crayola Color Alive https://play.google.com/store/apps/details?id=com.DAQRI.crayola.coloralive&hl=pl
Aplikacja nazywa się Crayola Color Alive https://play.google.com/store/apps/details?id=com.DAQRI.crayola.coloralive&hl=pl
Bum Bum Rurkowe zabawy
Bum Bum Rurki rozchwytywane przez naszych nauczycieli goszczą u nas regularnie. Ostatnio zakodowaliśmy kolorami melodię "Żabka mała" tak żeby każdy wiedział kiedy ma uderzyć swoją rurką. Poćwiczyliśmy rytm i przystąpiliśmy do gry :)
Nasza plansza wyglądała tak:
A oto efekt końcowy naszych prób :)
Nasza plansza wyglądała tak:
A oto efekt końcowy naszych prób :)
Konstytucja 3 Maja
225 lat temu podpisano wspaniały dokument, który nadawał prawa obywatelom państwa polskiego. Za każdym razem kiedy obchodzimy rocznicę tego wydarzenia rozmawiamy o patriotyzmie, wielkich Polakach, o tym dlaczego powinniśmy być dumni z naszego kraju. Tym razem naszą lekcję wzbogaciliśmy grą edukacyjną, która rok temu otrzymaliśmy od portalu edukacyjnego IPN. Układaliśmy słowa hymnu a potem graliśmy w zamianę kafelków i odgadywanie co się zmieniło. Wykorzystaliśmy kody QR wykonane przez panią Monikę Walkowiak, nauczycielkę z Kamieńca Wrocławskiego, które pomogły nam poznać i utrwalić wiadomości o wielkich Polakach. Na końcu domina było ukryte zadanie pisemne. Musieliśmy napisać z czego Polacy powinni być dumni. Początkowo to zadanie wydawało się bardzo trudne, ale poradziliśmy sobie z nim znakomicie.
Czytanie - przyjemne czasu spędzanie
Kwiecień upłynął nam pod znakiem czytelnictwa. Przeczytaliśmy wiele ciekawych książek, wykonaliśmy piękne zakładki, opracowaliśmy kodeks dzielnego czytelnika i nawet przeprowadziliśmy wywiad z innymi uczniami na temat ich upodobań czytelniczych. Całą akcję zakończyliśmy wręczeniem odznak Pożeraczy liter oraz wielką wymianą wyczytanych książek, które przynieśliśmy z domu.
Aplikacje tabletowe
Ostatnio poznaliśmy jak dodawać i odejmować sposobem pisemnym. Nie jest to trudne, ale czynność wymaga utrwalenia algorytmu dlatego potrzebowaliśmy trochę ćwiczeń. Znaleźliśmy dwie aplikacje tabletowe, które pomogły nam w liczeniu.
Przy okazji, jak to zazwyczaj bywa, znaleźliśmy całkiem fajną aplikację do utrwalania rachunku pamięciowego, tzw. węże matematyczne, które znamy doskonale z lekcji matematyki. Tu również możemy wybrać poziom trudności oraz planszę na której będziemy działać. Kopalnia możliwości :)
Aplikacja nazywa się Math Path i znajdziecie ją tu
Pierwsza na dodawanie
druga na odejmowanie
A tak aplikacja wygląda w środku
Zawsze po wpisaniu wyniku możemy sprawdzić jego poprawność. Poza tym istnieje możliwość wybrania poziomu trudności czyli działań na liczbach dwu i trzycyfrowych oraz z przekraczaniem progu dziesiątkowego lub bez.Przy okazji, jak to zazwyczaj bywa, znaleźliśmy całkiem fajną aplikację do utrwalania rachunku pamięciowego, tzw. węże matematyczne, które znamy doskonale z lekcji matematyki. Tu również możemy wybrać poziom trudności oraz planszę na której będziemy działać. Kopalnia możliwości :)
Aplikacja nazywa się Math Path i znajdziecie ją tu
poniedziałek, 9 maja 2016
Spotkania ze sztuką
Uczniowie klasy III realizują projekt "Spotkania ze sztuką" w ramach którego poznają najwspanialszych światowych artystów. Do tej pory poznali dwóch: Michała Anioła i Leonardo Da Vinci. Podczas praktycznych zajęć, rozwiązywania łamigłówek, zagadek, zadań interaktywnych, oglądania prezentacji i filmów trzecioklasiści poznali życie i twórczość artystów. Wykorzystali również tablety aby np. dzięki aplikacji opierającej się na rzeczywistości wirtualnej poznać jakie wynalazki zaprojektował Da Vinci. Uczniowie spróbowali swoich sił w malowaniu fresków na "ścianie", rekonstruowali fragment fresku Michała Anioła, zastanawiali się kim mogłaby być Mona Lisa i budowali most samonośny. Czyż takie zajęcia nie są ciekawsze od wypełniania podręczników?
Aplikacje dzięki którym udało się uzyskać poniższe efekty to Photo Painter Free oraz Portrait Paint Art
Wirtualne wynalazki Leonarda Da Vinci znajdziecie w aplikacji Wirtualna wystawa wynalazków
Aplikacje dzięki którym udało się uzyskać poniższe efekty to Photo Painter Free oraz Portrait Paint Art
Wirtualne wynalazki Leonarda Da Vinci znajdziecie w aplikacji Wirtualna wystawa wynalazków
piątek, 6 maja 2016
Zwierzęta chronione - puzzle
Przygotowaliśmy dla Was puzzle ze zwierzętami, które są objęte w Polsce ochroną gatunkową.
Świstak. Autor: Pani Asia http://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=10453cf6fa67
Żubr. Autor: Kacper http://www.jigsawplanet.com/? rc=play&pid=2d0d4ef87aa6
Jeż. Autor: Szymon http://www.jigsawplanet.com/? rc=play&pid=0a6890335051
Niedźwiedź. Autor: Filip http://www.jigsawplanet.com/? rc=play&pid=0aa0e584c53f
Łoś. Autor: Laura http://www.jigsawplanet.com/? rc=play&pid=12b5d2010c4a
Wilk. Autor: Jacek http://www.jigsawplanet.com/? rc=play&pid=022b576746ea
Ryś. Autor: Julia http://www.jigsawplanet.com/? rc=play&pid=254e7829f90d
Dzięcioł. Autor: Mariusz http://www.jigsawplanet.com/? rc=play&pid=1af6cea005e3
Bocian. Autor: Ola http://www.jigsawplanet.com/? rc=play&pid=1a3ecd8b86f3
Świstak. Autor: Pani Asia http://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=10453cf6fa67
Żubr. Autor: Kacper http://www.jigsawplanet.com/?
Jeż. Autor: Szymon http://www.jigsawplanet.com/?
Niedźwiedź. Autor: Filip http://www.jigsawplanet.com/?
Łoś. Autor: Laura http://www.jigsawplanet.com/?
Wilk. Autor: Jacek http://www.jigsawplanet.com/?
Ryś. Autor: Julia http://www.jigsawplanet.com/?
Dzięcioł. Autor: Mariusz http://www.jigsawplanet.com/?
Bocian. Autor: Ola http://www.jigsawplanet.com/?
środa, 4 maja 2016
Zakładki
Kwiecień minął pod znakiem czytelnictwa. Jedną z akcji zorganizowanych w szkole była wymiana zakładek wykonanych przez uczniów. Zrobiliśmy minionkowe zakładki. Poniżej znajdziecie instrukcję wykonania.
Oprócz tych, którymi wymieniliśmy się z innymi uczniami, wykonaliśmy zakładki specjalnie dla nas.
Oprócz tych, którymi wymieniliśmy się z innymi uczniami, wykonaliśmy zakładki specjalnie dla nas.
Przeprowadzka
Dziś nadszedł czas aby przenieść do ogródka część naszych roślinek. Poflancowaliśmy fasolę, sałatę i słoneczniki. Reszta jeszcze malutka i nie nadaje się na przeprowadzkę. Ale za to przerzedziliśmy nasze pomidory w doniczkach bo miały za ciasno. Ciekawe czy uda nam się wyhodować tak aby wydały owoce. Pani Dyrektor bardzo nam pomogła w wyznaczeniu miejsca i udzielała porad jak należy wsadzać roślinki do ziemi. To była kolejna udana lekcja przyrody.
Subskrybuj:
Posty (Atom)